Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi

2008 VE ÖNCESİ ÖĞRENCİLER İÇİN 2016 2017 VİZE TAKVİM

 

2008 ve öncesi yıllık müfredata tabi öğrencilerimizin dikkatine!

 

2008 ve öncesi yıllık müfredata tabi öğrencilerimizin dikkatine!

26 Kasım 2014 tarihli 29187 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan ve 2547 sayılı kanuna eklenen madde ile bütün öğrencilerin öğrencilik hakları sıfırlandığından, bu öğrenciler için aşağıdaki şekilde düzenlemeler yapılmış ve mevzuat hükümlerine göre ders alma esasları aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

1)      Güncel yıllık müfredata göre (http://dosya.marmara.edu.tr/huk/%C3%96%C4%9ERENC%C4%B0/M%C3%9CFREDAT/01.HUKUK_YEN_M_FREDAT.pdf)  başarılı ve başarısız olunan dersler tespit edilerek sorumlu olunan dersler belirlenmiştir.

2)      Önlisans ve Lisans Eğitim – Öğretim ve Sınav Yönetmeliği gereği öğrencilerimiz bir yılda azami 12 ders alabilirler. Öğrenciler tamamlanan yıllardaki eksik kalan dersleri öncelikle almak zorundadır. Buna istinaden 1.sınıftan başlanarak alınması gereken (2016 – 2017 eğitim öğretim yılı) 12 ders BYS ‘ye aktarılacaktır.

3)      Öğrenciler; sınav notlarını, sınav takvimlerini ve transkriptlerini Bilgi Yönetim Sistemine (BYS) öğrenci numarası ve şifre ile giriş yaparak ulaşabileceklerdir.

4)      2016 – 2017 Eğitim - Öğretim yılı akademik takvimine http://takvim.marmara.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir. İlgili linkteki sol menüde “Özel Takvim Uygulayan Birimlerden” Hukuk Fakültesinin seçilmesi gerekmektedir.

5)      Öğrencilerimizin mezun olabilmesi ve dersten başarılı olabilmeleri için Önlisans ve Lisans Eğitim – Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile Sınav ve Başarı Değerlendirme Yönergesinde belirtilen koşulları yerine getirmesi gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken noktalar:

a)      Yıl içi değerlendirme sınavı (vize) %40, yılsonu değerlendirme sınavı (final) %60 oranında ağırlığı bulunmaktadır. Bağıl değerlendirme sistemi bulunmakta ve dersten başarılı olabilmek için yılsonu değerlendirme sınavından en az 50 puan alınması zorunludur.

b)      Yılsonu değerlendirme sınavından başarısız olan öğrenciler akademik takvimde belirtilen tarihlerde bütünleme sınavına doğrudan girebilirler. Final sınavına girmeyen öğrenciler de bütünleme sınavına girebilirler.

c)      Mezun olabilmek için GANO en az 2.00 olmalıdır.

 

Ayrıntılı bilgiler için: http://dosya.marmara.edu.tr/www/mevzuat/yeni4/mu_yonetmelik_onlisans_lisans_v21.pdf

http://dosya.marmara.edu.tr/www/mevzuat/yeni/mu_yonerge_basari_degerlendirme_v43.pdf

 

NOT: Güncel müfredatta; Ticaret Hukuku ile Kıymetli Evrak ve Deniz Ticareti Hukuku ile Sigorta Hukuku dersleri birleştirildiğinden, bu derslerin hangisinden başarısız olunmuş ise yalnızca o dersten sınav yapılacaktır. Örneğin Kıymetli Evrak dersinden başarılı olan fakat Ticaret Hukuku dersinden başarısız olan bir öğrencimize yalnızca Ticaret Hukuku sınavı yapılacaktır. 

 AŞAĞIDA İSMİ YER ALAN ÖĞRENCİLER, 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA FAKÜLTEMİZE KAYIT DİLEKÇESİ İLE BAŞVURMUŞLARDIR.

SIRA ADI SOYADI
1 AHMET CANTÜRK
2 AYŞE DOĞAN
3 AZADEH MOHSENİ
4 BEDRİ ACAR
5 DOĞAN TAYFUN ERGÜLEN
6 ECE ZEYBEKLER
7 GÜLHAN AYDIN
8 GÜRSEL UĞURLU
9 IRMAK AKSOY
10 İBRAHİM BALSU
11 MEHMET ALİ ÜZELTÜRKAY
12 METE ETHEM DOĞAN
13 TEKİN BOZKURT
14 TOLGA ÖZCAN
15 YAHŞİMURAD DOSBAYEV
16 Zaynap K. HussenBu sayfa Hukuk Fakültesi tarafından en son 02.01.2017 12:06:02 tarihinde güncellenmiştir.