Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi

+3 DERS TALEP SONUÇLARI

Bir dönemde kayıtlanılabilecek maksimum ders sayısı 12'dir.

Fakat; Üniversitemiz Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği madde 18/1 kapsamında, 12 derse ilave olarak en fazla +3 ders alınabilmesi için:

1.Öğrencinin, mezuniyet aşamasında olması gerekmektedir.

2. Öğrenci, hangi dönemde (güz veya bahar) talepte bulunuyorsa diğer dönemdeki (baharda talepte bulunduğunda güz dönemi dersleri) bütün derslerden başarılı olması gerekmektedir. Örneğin; bahar döneminde +3 ders alabilmek için güz döneminde (1. 3. 5. ve 7. yarıyıllardaki) yer alan derslerin tamamı alınıp bu derslerden başarılı olunması gerekmekdir.

3. İkinci maddedeki şart sağlandıktan sonra, 12 derse ilave olarak en fazla 3 ders alındığında öğrenci mezun olabilmelidir. Örneğin; güz veya bahar döneminde 12 derse ilave olarak 1, 2 veya 3 ders alınınca ve bu derslerden başarılı olunca mezun olma ihtimali olmalıdır. Yani mezun olma zorunluluğu söz konusu değildir. Mezun olunmadığında ilave edilen dersler silinmeyecektir.

--İlan edilen listede "GÖRÜŞ" başlığı altında  "OLUMLU" yazılanların ders ataması gerçekleştirilecek olup; öğrencilerin tekrar müracaat etmelerine gerek yoktur.

--Herhangi bir durumda, hukukogrenciisleri@marmara.edu.tr e-posta adresine mail gönderebilirsiniz (Mail içeriğine TC Kimlik ve öğrenci numaraları da yazılarak). 

2016-2017 bahar dönemi +3 ders alma sonuçları için tıklayınız. 

 

Başarılar dileriz.

Bu sayfa Hukuk Fakültesi tarafından en son 08.03.2017 08:59:45 tarihinde güncellenmiştir.