Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi

667 SAYILI KHK

667 Sayılı KHK ile kayıtlanan öğrencilerin muafiyet işlemlerinin tamamına yakını tamamlanmıştır. Muafiyet raporlarınız hazırlanmış ve sizlere tebliğ edilecektir.(BÜTÜN ÖĞRENCİLER TEK TEK ARANACAKTIR)

Bu nedenle itiraz için muafiyet raporu tebliğ edilmeden mail atmanıza ve dilekçe vermenize gerek yoktur. 

İNTİBAKLAR TAMAMLANMIŞ VE 3 ÖĞRENCİ DIŞINDA MUAFİYETLER DE TAMAMLANMIŞTIR. MUAFİYETLERİ TAMAMLANMAYAN ÖĞRENCİLERİMİZİN MUAFİYETLERİ 13.10.2016 PERŞEMBE GÜNÜ ÖĞLEDEN SONRA TAMAMLANACAKTIR.

Yapılması gerekenler:

1-Transkriptlerine muaf dersleri işlenen öğrencilerimiz, ders seçiminizin gecikmemesi adına transkriptlerinizde yer alan muaf derslere göre seçim yapmanız yararınıza olacaktır (Muaf olunan derslerin yer aldığı üst yazı kişilere tebliğ edilecektir.) Bilgi Yönetim Sisteminden de ders seçimi yapıllabilinir, aşağıdaki kriterleri göre alınacak dersler dilekçeye yazılarak fakültemize dilekçe de verilebilinir.

2-Sadece Harfli başarı notlarında yanlışlık söz konusu ise aşağıda yer alan mail adresine e-posta gönderilmelidir.

3-Muafiyeti tamamlananların İntibak edilen sınıflar (1.2.3.4. sınıf- 1. ve 2. sınıflar yıllık müfredat, 3. ve 4. sınıflar dönemlik müfredat) ol gün içerisinde düzenlenecektir. 

3-Sorumlu olduğunuz dersler, Bilgi Yönetim Sistemlerinizde (BYS) yer almaktadır (Müfredat Başlığı Altında). Ders kayıt dilekçeleri verilirken müfredattaki derslere dikkatle bakmanız yararınıza olacaktır. 

3-Dönemlik (3. ve 4. Sınıfa intibakı yapılanlar) ve Yıllık (2. Sınıfa intibakı yapılanlar) Öğrencilerden muafiyetleri sonucu 3,00 ve üzeri not ortalamasına sahip olanlar (intibak edildiği sınıftan önceki sınıfların bütün derslerinden başarılı olmak kaydıyla) üst sınıftan ders alabilirler (Öncelikle birinci sınıfta yer alan derslerden başlanarak üst sınıflara doğru 12 ders seçebilirler.)

-Üstten ders alanlar Yıllık müfredatta 3. ve 4. 

Örneğin, 3. sınıfa yatay geçiş yapan öğrenci; muaf edilmediği 1. ve 2. sınıf derslerini almalı ve daha sonra 3. sınıf derslerini almalıdır. Ders alma hakkı devam ediyorsa (12 ders sınırına ulaşmamış ise) üst sınıf olan 4. sınıftan ders almalıdır. Dilekçeler buna göre verilmelidir.

4-Hangi dersler alınmak isteniyor ise A4 kağıdına yazılarak ve Fakültemiz evrak kayıt bürosuna teslim edilmelidir.

5-Muafiyet işlemlerinden önce ders seçimini Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden yapmış öğrenciler yukarıdaki hususlara dikkat etmeli ve herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için dilekçe vermelidir. (Seçilen dersler ve seçilmek istenen ders/dersler ile ilgili)

Not1:Özel Öğrenci statüsünde kayıtlananların  dilekçe vermesi sonucunda (intibak ve muafiyet işlemleri için) kayıt aktifleştirilecektir. İbrahim AYIRTIR'ın kaydı kesinleştirildi ve dersler ai atandı.

Not2:ÇAP için dilekçe verenlerin işlemi devam etmektedir.

Not3:YÖSLÜ öğrencinin (dilekçe veren Said Fazıl SERİK'in) kaydı aktifleştirildi. Muafiyet işlemleri devam etmektedir. BYS'ye giriş yapılabilinir.

Not4:Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden fotoğraflarınızı yükleyiniz.(Aksi takdirde öğrenci kimlikleriniz çıkmamaktadır)

Herhangi bir sorun karşısında hukukogrenciisleri@marmara.edu.tr   eposta adresine mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Duyuruda yer alan bilgiler için e-posta ile tekrar bilgi verilmeyecektir.

Başarılar dileriz.

Bu sayfa Hukuk Fakültesi tarafından en son 16.10.2016 13:58:40 tarihinde güncellenmiştir.