Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Geçici Mezuniyet Belgesi Talebi ve Mezuniyet İşlemleri “FİNAL-BÜTÜNLEME-TEK DERS”

GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ TALEBİ VE MEZUNİYET İŞLEMLERİ

2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİNDE; “FİNAL-BÜTÜNLEME-TEK DERS” SINAVI İLE MEZUN OLANLARIN MEZUNİYET İŞLEMLERİ İÇİN KONTROL EDİLMESİ GEREKLİ OLAN ALANLAR VE YAPILACAK İŞLEMLER:

1.Tabi olunan müfredattaki bütün derslerin alınmış ve alınan derslerin tamamından başarılı olunması gerekmektedir.
2.GANO’nun (genel ağırlıklı not ortalaması) 2,00 veya daha yukarı bir ortalamada olması gerekmektedir.
3.Alınan ve tamamlanan kredinin 203/240 (kredi/ECTS) olması gerekmektedir.

(2008 ve 2009 girişli öğrencilerde bu değer idare hukuku dersinin kredilerinin değişmesinden dolayı 204/241 , 205/ 242… çıkmakta olup mezuniyet için bir engel teşkil etmemektedir.)

4.Kütüphaneye; ödünç kitap alımından veya başka bir sebepten dolayı borçlanılmış ise; fakültemize başvurmadan önce kütüphane ile iletişime geçilmelidir. Borç ödendikten sonra fakültemize başvurulmalıdır.
5.Herhangi bir döneme ait harç borcunun olmaması gerekmektedir. (harç borcunun olduğu dönemde ders kayıtlanması yapılmamışsa bu durum dilekçe de mail de belirtilmelidir)

YUKARIDA YER ALAN HUSUSLAR KONTROL EDİLİP BU ŞARTLAR SAĞLANDIKTAN SONRA

Geçici mezuniyet belgesi talebi için fakültemiz öğrenci işleri bürosuna dilekçe ile başvurulmalı (dilekçe örneği, öğrenci işleri bürosunun önündeki koridorda yer alan bankoda ilan edilmiştir.) veya talebini hukukogrenciisleri@marmara.edu.tr e-posta hesabına mail gönderilmelidir dilekçe veya eposta talebinde (isim , soyisim, öğrenci numarası, t.c. kimlik numarası ve final ya da bütünleme sınavı sonrası mezuniyet durumu belirtilmelidir)

GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ HAZIR OLAN MEZUNLARIMIZA BELGE TESLİMİ

Geçici Mezuniyet Belgesi Hazır  olan mezunlarımız, Fakültemiz Öğrenci İşleri Bürosundan Geçici Mezuniyet Belgesini teslim alabilirler.

 

Geçici Mezuniyet belgelerinin şahsen (Nüfus Cüzdan Fotokopisi getirilerek)  veya noter onaylı vekaletname (Vekalet eden ve vekalet verenin Nüfus Cüzdan Fotokopisi getirilerek)  ile teslim alınması mümkündür.

  

Bütünleme ve Tek Ders Sonrası "Geçici Mezuniyet Belge Durumları" için TIKLAYIN

 


Final Sonrası " Geçici Mezuniyet Belgesi Hazır olan mezunlarımız için TIKLAYIN


Kütüphane borcunuzu http://katalog.marmara.edu.tr girerek öğrenibilir

Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanlığı Ödünç Hizmetler sayfasından (sayfa için tıklayın) borcunuzu ödeyebileceğiniz ve işlem süreçlerini incelemeniz gerekmektedir.

NOT: DİPLOMALARI HAZIR OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN FAKÜLTE SİTESİNDE DUYURU YAPILACAKTIR

Bu sayfa Hukuk Fakültesi tarafından en son 19.07.2017 17:46:05 tarihinde güncellenmiştir.