Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Yıllık Müfredat Bütünleme Sınavları

(DUYURUNUN TAMAMINI OKUYUNUZ)

Genel Açıklamalar ve Bütünleme Sınavına Giriş Şartları :

1. Sınava; öğrenci kimlik kartı ya da öğrenci belgesi ile girilmelidir. Sınava girerken; programa (Birinci veya İkinci Eğitim) ve öğrenci numarasına göre ilan edilen listedeki amfide sınavlara girilmelidir.

2. Sınavlardan önce Hukuk Fakültesi resmi internet sayfası ile Fakültemizdeki panolarda (Giriş katında asansörün sağındaki ve solundaki panoda) ilan edilen ve öğrenci numara aralığına göre düzenlenmiş “Amfi Dağılım Listesi” öğrencilerin hangi amfide sınava gireceklerini göstermektedir.

Bu listeye göre amfi kapılarındaki listelerde; öğrencilerin hangi sırada oturacağı listeler yer almaktadır. Listeler de ismi yer almayan öğrencilerin sınava girebilmeleri için Fakültemiz Öğrenci İşleri Bürosuna başvurması gerekmektedir. (Özellikle tek ve çift numara ayrımına dikkat edilmelidir)

3. Bütünleme sınavına girebilmek için; final sınavına/sınavlarına girmemiş olmak (Bu durumda herhangi bir mazeret belirtilmesine gerek yoktır. Yani dilekçe ile başvurmaya, sağlık raporu beyan etmeye... gerek olmadan doğrudan bütünleme sınavına girilebilir)  veya final sınavlarına girdikten sonra başarısız olmak gerekir. Not yükseltmek amacıyla (DD ve DC notlu dersler için) bütünleme sınavlarına girilemez.

Harfli başarı notu; FF, FG, FD olan derslerden bütünleme sınavına girilebilir.

4. Bütünleme sınavları sonrasında GANO'su 1,80 altında olan öğrenciler sınamalı öğrenci olacaktır. (Ayrıntılı bilgi ders kayıt döneminde ilan edilecektir)

 

 


Bu sayfa Hukuk Fakültesi tarafından en son 16.08.2018 12:14:40 tarihinde güncellenmiştir.