Sık Sorulan Sorular

Öğrenci Kimlik Kartı ve İstanbul kart

Kampüs kart dağıtımı Göztepe yerleşkesinde bulunan birimler için 8 mart 2019 a kadar uzatılmıştır.

Enstitü/Fakülte/Yüksekokul Kart dağıtımı yeri Atatürk Eğitim Fakültesi Ek Bina (D Blok) Etkinlik Salonunda devam edecektir.

Haydarpaşa, Başıbüyük, Anadolu Hisari, Acıbadem, Bahçelievler, Kartal, Sultanahmet, Bağlarbaşı yerleşkesinde bulunan birimlerin kart dağıtım yerleri aşağıdaki tabloa ki PTT şubelerinde yapılacaktır.

Marmara Üniversitesi Kart İşlemleri Süreç Tablosu
Yerleşke  Sorumlu Şube  Sorumlu Merkez Açıklama
Acıbadem Acıbadem PTT Merkezi    
Anadolu Hisarı Anadolu Hisarı Şube Kavacık PTT  
Bağlarbaşı  Bağlarbaşı Şube Altunizade PTT  
Bahçelievler Bahçelievler PTT    
Başıbüyük Başıbüyük Şube +Mobil Araç Zümrütevler PTT  
Göztepe Göztepe Şube +Mobil Araç Kadıköy Merkez Akademik İdari ve Kayıp Çalıntı Yenilemeler
Göztepe Kadıköy PTT Merkez   Lisans - Önlisan Öğrencileri
Göztepe Göztepe Merkez   Lisan Üstü Öğrencileri
Haydarpaşa Kadıköy PTT Merkez    
Kartal Cevizli PTT Kartal PTT  
Sultanahmet Sultanahmet Şube Sirkeci  

İndirimli seyahat kartı İstanbul’da ikamet eden öğrenciler için ulaşım araçlarından indirimli yararlanmanın yanında; sinema, tiyatro vb. bazı hizmetlerden de indirimli yararlanmak için kullanılan bir karttır. 

Yeni kayıt olan öğrencilerimiz 'İndirimli seyahat kartı'nı kayıt oldukları Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokullarından ilgili dönemde teslim alabilmektedir.

Herhangi bir nedenle kartını alamamış öğrenci İETT merkez bürolarından hizmet alabilirler. Detaylı bilgi İETT web sayfasında yer almaktadır.

2017 Yılında ÖSYM ile kayıtlanan Öğrencilerin İstanbulkart Dağıtımı Fakültemiz öğrenci işleri bürosunda başlamıştır

Öğrenci işleri bankosunda öğrenci numarasınızı belirterek imza karşılığında kartınızı alabilirsiniz

Daha önce istanbul kartı olanlar için

gönderilen listede "Mükerrer" ibaresi ile yeni kart basılmamıştır

İstanbulkart Kullanım Süresi Nasıl Uzatılmasi için İETT Duyurusu için Tıklayınız

Yeni Öğrenci kartı alımı için Tıklayınız

Güncel vesikalık nitelikteki resim Öğrenci Bilgi Yönetim Sistemi ne yüklenmesi onaylanması sonrası

iki hafta içinde basılır.

Kart dağıtımı yeri Atatürk Eğitim Fakültesi Ek Bina (D Blok) Etkinlik Salonunda dır.

Haydarpaşa, Başıbüyük, Anadolu Hisari, Acıbadem, Bahçelievler, Kartal, Sultanahmet, Bağlarbaşı yerleşkesinde bulunan birimlerin kart dağıtım yerleri aşağıdaki tabloa ki PTT şubelerinde yapılacaktır.

Marmara Üniversitesi Kart İşlemleri Süreç Tablosu
Yerleşke  Sorumlu Şube  Sorumlu Merkez Açıklama
Acıbadem Acıbadem PTT Merkezi    
Anadolu Hisarı Anadolu Hisarı Şube Kavacık PTT  
Bağlarbaşı  Bağlarbaşı Şube Altunizade PTT  
Bahçelievler Bahçelievler PTT    
Başıbüyük Başıbüyük Şube +Mobil Araç Zümrütevler PTT  
Göztepe Göztepe Şube +Mobil Araç Kadıköy Merkez Akademik İdari ve Kayıp Çalıntı Yenilemeler
Göztepe Kadıköy PTT Merkez   Lisans - Önlisan Öğrencileri
Göztepe Göztepe Merkez   Lisan Üstü Öğrencileri
Kartal Cevizli PTT Kartal PTT  
Sultanahmet Sultanahmet Şube Sirkeci  

Fakültemiz sitesinden ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının Sitesinden Ulaşılabilir

2019 Duyurusu için Tıklayınız

HIZLI ERİŞİM