Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Sıkça Sorulan Sorular

« Geri Dön

Bilgi Yönetim Sistemi *

Bilgi Yönetim Sistemini (BYS) nasıl kullanabilirsiniz? *

 

BYS’ne girebilmek için;

1.ADIM: Üniversitemizin web sayfasında Bilgi Yönetim Sistemini tıklamanız gerekir

2.ADIM: BYS’yi tıkladığınızda “Giriş” alanına girebilirsiniz. Ekranda “İlk Şifrenizi oluşturmak için tıklayın”

3. ADIM:   İlk şifre oluşturma bölümünde bilgilerinizi harfleri büyük olarak (TC Kimlik No, Baba Adı, Doğum Tarihi) girerek şifre oluşturmanız gerekmektedir. Oluşturduğunuz şifreyi kısa süre içerisinde aktif olarak kullanınız.

BYS’den şifre aldım ancak girişte “Kullanıcı ya da şifre hatalı” diye ibare çıkıyor ve giriş yapamıyorum? BYS’den ilk şifre oluşturma alanından şifre oluşturdum. Aktif olarak kullanıyordum. Ancak şuan girişte “Kullanıcı/şifre hatalı” diye ibare çıkıyor ve BYS’ ne girişte sorun yaşıyorum? *

Fakültemzi öğrenci işleri bürosuna giderek şifrenizi sıfırlatmanız gerekir.

Şifreniz sıfırlandığında size ilgili birim tarafından herhangi bir şifre verilmeyecektir.

Kendiniz www.marmara.edu.tr adresinden Bilgi Yönetim Sistemi’ne giriş yaparak İlk Şifre Oluşturma işlemini yapmanız gerekmektedir.

Üniversitenize yatay geçiş yolu ile kayıt oldum derse yazılma da ne gibi kriterlere dikkat etmem gerekir? *

Üniversitemize üçüncü sınıfa yatay geçiş yapan lisans, ikinci sınıfa yatay geçiş yapan önlisans öğrencilerine “Marmara Üniversitesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği” nin 18. Maddesinde yer alan ders kaydı ile ilgili fıkralardan, beşinci ve sekizinci fıkralarındaki kısıtlamalar öğrencinin öğretime başladıkları yarıyılda uygulanmaz. Dışında kalan fıkralarda belirtilen kriterler dikkate alınarak derse yazılma işlemi yapmanız gerekmektedir.