Dekanın Mesajı

Sevgili gençler,

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, kurulduğu günden bugüne Türkiye’nin önde gelen fakültelerinden biridir.

Fakültemizde yüzü aşkın öğretim elemanıyla öğretim faaliyeti yürütmekteyiz. Öğretim elemanlarımızın hepsi Türkiye’nin saygın hukukçuları ve önde gelen isimleridir.

Eğitim dilimiz Türkçedir, fakat uluslararası fakültelerle yaptığımız anlaşmalar çerçevesinde İngilizce, Fransızca ve Almanca seçimlik dersler de programda mevcuttur.

Erasmus çerçevesinde Fransa, Almanya, Portekiz, İtalya, Romanya ve Macaristan’la öğrenci değişim programı uygulamaktayız. Öğrencilerimiz bu ülkelerde eğitimlerine devam edebilmektedirler.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde beş bine yakın öğrenci öğrenim görmektedir. Fakültemizden mezun olduktan sonra da öğrencilerimizi başarılı bir gelecek beklemektedir. Mezunlarımız hakimlik-savcılık gibi sınavlarda, avukatlık ve noterlik gibi mesleklerde çok başarılı olmaktadırlar.

Geleceğinizi kurmanın, sizi yetiştiren ailenizin duyduğu haklı gururu taçlandırmanın yolu toplumda karşılığı olan birçok saygın hukukçunun sahip olduğu Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi diplomasına sahip olmaktan geçmektedir.

Sizi bu büyük ve saygın ailenin parçası olmaya davet etmekten gurur duyuyorum, umarım bu kelimeler sizin yolunuza ışık tutar.

Saygı ve sevgilerimle.

 

 

Dekan


Bu sayfa Hukuk Fakültesi tarafından en son 25.04.2022 12:02:29 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM