Sık Sorulan Sorular

Bütünleme Sınavı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ SINAV VE BAŞARI DEĞERLENDİRME YÖNERGESİ

madde 4 fıkra 8

(8) Yıl esasına göre eğitim-öğretim yapan birimlerde yıl sonu sınavında başarısız olan öğrenciler
bütünleme sınavına girerler. Bütünleme sınavı için mazeret sınav hakkı tanınmaz.

İlgili yarıyıl dersinin final sınavlarında FD, FF, FG notu ile başarısız olmuş öğrenciler yarıyıl sonu yapılacak Bütünleme Sınavına girerler.

madde 4 fıkra 8

(8) Yıl esasına göre eğitim-öğretim yapan birimlerde yıl sonu sınavında başarısız olan öğrenciler
bütünleme sınavına girerler. Bütünleme sınavı için mazeret sınav hakkı tanınmaz.

Bütünleme sınavlarına girebilmek için Final sınavına girmeyen ve final sınavı sonucunda harfli başarı notu FF,FD,FG olması gerekmektedir.

Not yükseltmek amacıyla(DD ve DC notları için) Bütünleme Sınavına giremezler.

madde 4 fıkra 8

bütünleme sınavına girerler.Bütünleme sınavı için mazeret sınav hakkı tanınmaz.

Bütünleme sınavlarına girebilmek için Final sınavına girmeyen ve final sınavı sonucunda harfli başarı notu FF,FD,FG olması gerekmektedir.

Not yükseltmek amacıyla(DD ve DC notları için) Bütünleme Sınavına giremezler.

madde 4 fıkra 8

(8) Yıl esasına göre eğitim-öğretim yapan birimlerde yıl sonu sınavında başarısız olan öğrenciler
bütünleme sınavına girerler. 

Bütünleme sınavı için mazeret sınav hakkı tanınmaz.

İlgili yarıyıl dersinin final sınavlarında FD, FF, FG notu ile başarısız olmuş öğrenciler yarıyıl sonu yapılacak Bütünleme Sınavına girerler.

MARMARA ÜNİVERSİTESİ
ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ

Sınavlarda mazeret hali
MADDE 21 – 
(2) Ara sınavların mazereti yapılır.

Bütünleme sınavı uygulaması olmayan birimlerde yarıyıl/yıl sonu sınavının mazereti yapılır. Bütünleme sınavı uygulaması olan birimlerde yarıyıl/yıl sonu sınavının mazereti bütünleme sınavında uygulanır,

bütünleme sınavının mazereti yapılmaz.

HIZLI ERİŞİM