Sık Sorulan Sorular

Bilgi Girişi

Aşağıdaki görsellerde yer alan işlemlerin yapılmasına rağmen güncelleme gerçekleşmiyor ise:

hukukogrenciisleri@marmara.edu.tr  e-posta hesabına;

1. Nüfus cüzdanının her iki yüzünün resmi yada dijital taranmış halini,

2. Geçici mezuniyet belgesi ve diplomanın önlü arkalı resmi

ekinde olmalı (Bu iki belgeye ulaşılamıyorsa mezuniyet bilgisi olarak fakültemizce karşılaştırmak üzere:

Mesai saatleri içerisinde Fakültemize ulaşan bilgiler en kısa sürede tamamlanacaktır.

Not : YÖKSİS bilgileri 2008 öncesi kaydolan ve Öğrenci Bilgi Yönetim Sisteminde kayıtlı olmayan mezunlarımız içindir.

Eğitim bilgileriniz e-devlet’te (turkiye.gov.tr adresinde) bulunuyor

fakat ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde bulunmuyorsa; Aday İşlemleri Sisteminde “Eğitim Bilgilerim” kısmında bulunan “Eğitim Bilgilerimi e-Okul/YÖKSİS’ten Güncelle” butonuna basmanız gerekmektedir.

E-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden mezuniyet belgesi almak veya sorgulamak isteyenler aşağıdaki ekran alıntısında belirtilen yolu takip edebilirler.

Fakültemize EK-1 Madde kapsamında Merkezi Yerleştirme puanı ile yerleşen öğrencilerin Öğrenci Bilgi Yönetim Sisteminde

YÖKSİS sorgusu yapılarak en son kayıtlı olduğu üniversite ve biriminin Birim ID tespiti yapılır

sonrasında

Öğrenci Bilgileri

Öğrenci Bilgi Girişi

Transfer Bilgileri

Öğrenci Transfer Bilgileri ekranından geldiği üniversite bilgileri girilip kaydedilir                         

YÖKSİS Gönderim Kuyruğu ekranından

hatalı öğrenci seçilerek işaretlenerek gönderim yapılır.

HIZLI ERİŞİM