Sık Sorulan Sorular

E.posta

OBYS kullanıcı hesabına giren öğrenci kullanıcı başlığı altında yer alan E.posta Değiştirme menüsünü kullanarak değişteribilirsiniz

 

Öğrenciler E-Posta Yönetim Sistemi (https://hesap.marmara.edu.tr) üzerinden BYS kullanıcı bilgilerini kullanarak e-postalarını oluşturabilirler. Daha önce e-posta hesabı olupta şifresini unutan veya hesabına girişte problem yaşayan öğrenciler, hesap.marmara.edu.tr adresinden e-posta adreslerinin şifrelerini "Şifre Değiştirme" sekmesinden yeniden oluşturabilirler. 

Not: BYS'e daha önceden hiç kayıt yaptırmamış olan öğrenciler (https://bys.marmara.edu.tr) adresinden İlk şifrenizi oluşturmak için tıklayınız. linkine tıklayarak kayıtlarını yapabilirler. Kaydı olup şifresini unutan öğrenciler ise Şifremi hatırlamıyorum linki vasıtasıyla yeni şifrelerini alabilirler. BYS ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşanması durumunda ise, Öğrenciler bağlı bulundukları birimlerin ÖBYS (Öğrenci BYS) birimi ile irtibata geçerek bilgilerinin kontrol edilmesini ve varsa bir sorun güncellenmesini sağlayabilirler. Birimi tarafından çözüme ulaşılamama durumlarında da, https://destek.marmara.edu.tr/ adresinden "ÖBYS DESTEK " birimine talep oluşturarak sorunlarını ileterek yardım talebinde bulunabilirler. 

ÖĞRENCİ NO

E.POSTA LİSTESİNDEN ÇIKARTILMAK İSTENEN E-POSTA ADRESİ : 

ADI SOYADI

     

yukarıdaki bilgileri doldurup hukuk@marmara.edu.tr adresine gönderilmesi 

eposta listesine eklenmeniz için yeterlidir.

mezun öğrenciler sınavlar tamamlandıktan sonra listeden topluca çıkartılmaktadır

HIZLI ERİŞİM